FESTİVAL HAKKINDA

Bu yıl ikincisi düzenlenecek festivalin konaklama merkezi Kandıra Karadeniz sahillerinde olacaktır. Festivalde 4 gün boyunca Kandıra kıyı şeridinde köylerin içerisinden geçerek, yerel halk ile çeşitli etkinlikler ile bir araya geleceğimiz sürüşler, sosyal sorumluluk çalışmaları gerçekleştireceğiz. Detayları ROTALAR sekmesinde göreceksiniz. Kandıra Sahillerinin keyfini, güvenli ve huzurlu bir sürüşle doyasıya tadabilmeniz için günlük rotalara ve bilmenizi gerekli gördüğümüz diğer tüm konulara ilişkin bilgileri bu web sitesinde bulacaksınız.

2021 Festivalimizden bir kare

Davetlimiz olacak bisiklet dostu konuklarımız deneyim ve anılarını, bisiklet serüvenlerini akşam yemeği sonrası bizlerle paylaşacakları kamp ateşi etkinlikleri bizleri bekliyor olacak.

Tüm katılımcılarımıza formalar verilecek olup açılış ve kapanış anında çektireceğimiz aile fotoğrafında giymenizi ve festivalin kapanışından önce festival alanından ayrılmamanızı rica ediyoruz.

PARKUR BİLGİSİ

Parkur büyük ölçüde stabilize ve asfalt yollardan oluşmaktadır. Dolayısıyla parkurlarımız her tip yol, tur, hibrid, kros, dağ bisikletine uygun olup sadece çok ince teker ve dişsiz lastikli bisikletler için uygun değildir. Bisikletlerin bakımlarının, parça değişimlerinin tur öncesi eksiksiz tamamlanmasını, gerekli yedek lastik, pompa vb. bulundurulması önerilmektedir. Her bisiklet sürücüsü kendi güvenliğinden birinci derecede sorumludur. Uygun kıyafetler kullanmalı, kask takmayı ihmal etmemeliyiz.

KOBİS HEP YANINIZDA OLACAK

KOBİS ( Kocaeli Bisiklet Paylaşım Sistemi), il sınırları içerisinde kent içi erişimi kolaylaştırmak, toplu taşıma sistemlerini besleyici nitelikte ara imkânlar oluşturmak, çevresel ve sürdürülebilir bir ulaşım aracının kullanılmasını özendirmek için Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından hayata geçirilen bisiklet kiralama sistemidir. KOBİS, Kocaeli’nin 12 ilçesinde 70 istasyon ile bisiklet severlere hizmet vermektedir.

Festivalimizin ana paydaşlarından olan KOBİS’in deneyimli ekipleri festival boyunca ACİL TAMİR ve lojistik destek için yanımızda olacak, tur boyunca acil durum bisiklet taşıma servisi veren bir araçta bizlerle olacaktır.

LOJİSTİK HİZMETLERİ

Yol boyunca bize eşlik edecek bisiklet taşıyıcısı bir araç,  su tedariki ve ilk yardım için araç, kılavuz hizmetleri için bir öncü grup olacaktır.

HAVA DURUMU

Festival için seçtiğimiz tarih havanın kimi zaman yağışlı, genel olarak güneşli olabileceği bir dönem, ama yaz mevsiminin en güzel tarihleridir. Hem yağmurluk, hem yüzme kıyafeti hem de, kamp malzemeleri katılımcılar tarafından getirilmelidir. Programın özelliğine göre gün içerisindeki ihtiyaçlarımızı sabahtan yanımıza almalıyız. Organizasyon Komitesi, hava koşulları ve zorunlu haller durumunda rotaların değiştirilmesine karar verebilir.

KAMP ALANI

Festival Kocaeli Kandıra ilçesine bağlı Karadeniz kıyısında yer alan kamp alanında gerçekleştirilecektir. Bisikletçilerimiz, denize sıfır yeşil bir alan olan kamp alanında ağaçlar altında çadırlarını kurabilecek, serbest zamanlarda yüzme imkânı bulacaklardır. Kamp alanında soyunma kabini ve sıcak su ile duş imkanı olacaktır.

2021 FESTİVALİMİZDEN BİR KARE

Bisikletçilerden grup kurallarına uymaları, trafik ve organizasyon düzenleyicilerinin uyarılarına özen göstermeleri beklenmektedir.

KATILIM ÜCRETİ

Festivale katılım ücretsizdir. Ancak bölge ekonomisine katkıda bulunmak amacıyla, sürüş molalarında katılımcıların kendi öğle yemek ücretlerini karşılamaları beklenecektir.